Kedi Pansiyonu Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçekler

ileDamla Durmuş

Kedi Pansiyonu Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçekler

Kedi pansiyonu kedi sahiplerinin en zorlandığı konulardan biridir belki de. Herkes gibi kedisi olanların da tatile ihtiyacı var elbette, değil mi??? Kimi zaman tatil, kimi zaman başka işlerimiz için bir süreliğine kedilerimizde uzak kalmak zorunda kalabiliriz.

Peki böyle durumlarda ne mi yapmalıyız?

Kedi Sahiplenmek İstiyor; Ama Sık mı Seyahat Ediyorsunuz?

Kediler evlerine çok bağlı hayvanlardır. Eğer yokluğunuz 3-4 günü geçmeyecekse kedilerinizi evinizde bırakabilirsiniz. Tabi her gün birinin kontrol etmesi şartı ile. Kediniz yavru ise asla evde bırakmamanızı tavsiye ederim. Çünkü her an bir yaramazlık yapıp başlarına bela açabilirler. Kediniz yavruysa ya da evden uzak kalacağınız süre uzun ise en güzeli; onları güvenle bırakabileceğiniz bir “kedi pansiyonu” aramanız aslında.

Kedi Pansiyonu ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi pansiyonu konusunda dikkat etmeniz gereken püf noktalar da var elbette. Hem sizin kediniz hem de diğer kediler mutlaka aşılı olmalıdırlar. Bir çok kedinin bir arada kaldığı pansiyonlar, hem hastalık açısından risklidir hem de kediler arasında anlaşmazlık çıkabilir ve yaralanmalar olabilir. Kedi pansiyonlarında kısırlaştırılmamış dişi ve erkek kedilerin bir arada tutulmasından kaynaklanan istenmeyen gebelikler bile olabiliyor malesef. Aslında en ideali kedilerin ayrı ayrı bölmelerde tutulduğu 7/24 gözetim altındaki “ kedi pansiyon ”ları. Kediler her ortama ve duruma kolay adapte olabildiklerinden 3-4 gün içinde pansiyona da adapte olacaklardır.

Kedinizin sağlık sorunu varsa mutlaka veteriner hekim kontrolündeki bir kedi pansiyonuna bırakınız.

Yazar hakkında

Damla Durmuş author

    Bir cevap yazın